Fransa Olunması Gereken Yer

Fransa Olunması Gereken Yer

Neden Fransa'da Bir Şirkete Yatırım Yapmak Akıllıca ?


Ekonomik patlamalar ve çökmeler 50 yıl öncesinden çok daha fazla küresel ölçekte hissediliyor. Her ülke ve her kıta, bugün keyif aldığımız küresel ekonomiye götüren sonsuz bir web tabanlı kaynak akışı ile bağlantılıdır. Bazı pazarların yıllar içinde düştüğü, diğerlerinin çabaladığı ve dünyadaki tüm ülkeler dışında, Fransa iş dünyasında bir lider olduğunu kanıtladı. İşte bu kadar çok insanın Fransa'ya akın etmesinin nedenlerinden biri, ülkenin şu anda akla gelebilecek hemen hemen her tür iş önemli bir lokasyon oluşu.


Lokasyon, Lokasyon, Lokasyon


Bir işletmenin konumu, başarısının anahtarıdır. Giderek artan web tabanlı iş ekonomisinde yaşıyor olsak da, şirketler iş konumlarına büyük ölçüde güveniyor. Fransa'nın konumu, komşu ülkelerden ve Amerika gibi daha uzak ülkelerden mal taşımak için geniş bir kıyı şeridi sürdürdüğü için çoğu ticari girişim için ideal olduğu kanıtlanmıştır.


Öncelikli olarak karada kalmak isteyenler için Fransa da birçok farklı ülkeye kolay erişim imkanı sunuyor. Fransa'nın konumu Avrupa'nın batı kıyısında yer alır ve sınırlarını altı ülke ile paylaşılır. Lüksemburg ve Belçika kuzeyde bulunurken, İsviçre ve Almanya doğudadır. Güney sınırınıda İtalya ve İspanya bulunur. Bu iş odaklı ülkelere yönelim büyüme potansiyeli sunar ve tüm Avrupa'ya kolay erişim sağlar.


Yabancı Şirketlerin Kabulü


Ülkeler yabancı şirketleri kabul etme düzeylerine göre büyük farklılıklar göstermektedir. Bazı ülkeler yeni işletmelerin ülkeye girmesini büyük ölçüde vergilendirir ve kısıtlarken, diğerleri onları açık kollarla karşılar. Fransa, yabancı şirketleri teşvikler ve şirketin başlangıcına daha rahat bir atmosfer oluşturma yoluyla ülkenin iş dünyasına yatırım yapmaya teşvik ettikleri için ikinci kategoride gibi görünüyor. Fransa'daki Yatırım Geliştirme Ajansı'na göre, “Yabancı kuruluşlar, işletme kendi şirketlerini kurma ve her türlü ücretli faaliyete katılma hakkına sahiptir.”


Sadece 2016'da Fransa, yeni nesil teknoloji tabanlı ekipmanı geliştirmek için 47 uzmanlaşmış sanayi sektörünü hedef aldı. Teknoloji tabanlı şirketler Fransa'nın yeni nesil yüksek hızlı tren, elektrikli yolcu uçağı, elektrikli arabalar, düşük emisyonlu gemiler ve daha uzun ömürlü piller üretmesi için teşvik edildi. İş dünyasında, Fransa yeni işleri kabul etmek için listenin başında yer alıyor.


Uzun Süreli Düşünme


Kendi işinizi kurarken ilk düşünceniz asla “Umarım bu bir iki yıl sürer” değildir, ancak uzun süreli bir yatırım için geleceğe güçlü bir bakış gerekir. Sahipleri, zengin olma umuduyla uzun süre için işe girer ve nihayet gelecek nesiller için güçlü, istikrarlı bir şirket bırakarak emekli olur. Çoğu zaman bir ülke de aynı şekilde düşünür. Fransa çoğu ülkeden farklıdır ve bu nedenle zamana uygun ve büyüyen bir sorun için uzun vadeli çözümler üreten görevler uygulamaktadır.


Kirlilik uzun zamandır dünyanın dört bir yanındaki ülkelerde bir sorun olmuştur ve son zamanlarda yeşil teknoloji, insanların çevreleri üzerindeki etkilerini azaltmanın bir yolu olarak gündeme gelmiştir. Son zamanlarda, Fransa tüm yeni şirketlerin ve binaların bir düzeyde yeşil teknoloji sağlamasını gerektiren bir politika uygulamaktadır. Fransa'daki işletmeler rutin olarak güneş panelleri ile daha fazla bina sağlamak ve çevre sorunlarına yardımcı olmak için yeşil alanlar ayırmak için çaba harcıyorlar. Yeşil teknolojiye yatırım yapmak bir işletme için her zaman bir artıdır ve Fransa bunu kolaylaştırır.


Eğitimli İşgücü


Herhangi bir şirketin omurgası çalışanlarına aittir ve bir çalışanın eğitim seviyesi, bir ekibin üretken bir üyesi olma yetenekleri üzerinde yoğun bir şekilde rol oynar. Fransa vatandaşlarını eğitme adanmıştır ve bu nedenle halk eğitim sistemlerinde benzer G20 ülkelerine göre ortalama %5,8 daha fazla yatırım yapmaktadır. Eğitime olan bu bağlılık düzeyinin çok yönlü bir varlık olduğu kanıtlanmıştır, çünkü Fransız çalışanları diğer ülkelerden önemli ölçüde daha üretken olma eğilimindedir.


Yüksek eğitimli bir işgücünün yanı sıra şirketler, Ar-Ge maliyetlerinin %30'una kadar vergi kredilerini hükümetten bekleyebilirler; bu da artan üretimin ve ülkeye yapılan yatırımın çabaya değdiğinden daha fazla olduğu anlamına gelir. Eğitimli bir ülke olmanın bonusu olarak, önemli miktarda vatandaş iki dilli olup, diğer dış pazarlara da yol açacaktır.


İşletmenizin başladığı yer, ne kadar başarılı olduğunda rol oynayacaktır ve Fransa'nın gelişen ekonomisine yapılan bir yatırımın, geri döneceğinden emin olabilirsiniz. 66 milyondan fazla kişiden oluşan ve her yıl büyüyen bir ülkede işinizde asla kısa eğitimli ve hevesli çalışanlar olmayacaktır.


Kaynakça

http://businessculture.org/western-europe/business-culture-in-france/

https://www.export.gov/article?id=France-Openness-to-Foreign-Investment

http://online.wsj.com/ad/article/france-green

http://www.lawyersfrance.eu/why-start-a-business-in-france

Contact Us